Dla osób zainteresowanych religijnym kalendarzem ściennym, Instytut Piotra Skargi proponuje drukowany przez nich kalendarz „365 dni z Maryją”!

Instytut Piotra Skargi to chrześcijańskie stowarzyszenie, które działa już od niemal dwudziestu lat. Jego głównym celem jest – jak mówią działacze – obudzenie sumień Polaków. Opinie na temat Instytutu Piotra Skargi czasem wzbudzają kontrowersje, jednakże nie da się zaprzeczyć, że dla osoby wierzącej cele instytucji są szczytne i powinno się je szanować. Chodzi na przykład o ochronę moralności i nawoływanie do poszanowania wartości rodzinnych. Kontrowersje te szerzą zazwyczaj środowiska lewicowe, które odeszły od wiary w Boga.

Warto zaznaczyć, że Instytut Piotra Skargi organizuje na przykład marsze pro life, a także innego rodzaju zbiorowe nawoływania do życia zgodnie z ideą Boga. W opinii działaczy nie można pozwolić, żeby świat cały czas zmierzał w stronę, w którą zmierza. Mowa oczywiście o szerzeniu się środowisk LGBT, legalizacji narkotyków, akceptacji społecznej antykoncepcji, edukacji seksualnej najmłodszych, odchodzeniu od wartości rodzinnych itd. Dla prawdziwego chrześcijanina może być trudno odnaleźć się w dzisiejszych czasach, dlatego Instytut Piotra Skargi bierze pod uwagę opinie wiernych i zaprasza do działania.

Instytut finansuje czasopisma i portale informacyjne (Polonia Christiana, Przymierze z Maryją). Organizuje również akcje, na przykład Apostolat Fatimy, zbieranie róż dla św. Rity z Cascii i wiele innych. Instytut Piotra Skargi zajmuje się również dystrybucją katolickich kalendarzy ściennych.

Kalendarz „365 dni z Maryją” to inicjatywa podjęta w 2002 roku, kiedy Instytut Piotra Skargi stworzył pierwsze egzemplarze. Każdy miesiąc w kalendarzu przedstawia inną grafikę, która najczęściej przedstawia Matkę Bożą na tle polskich krajobrazów. Jego celem jest głównie ale szerzenie wizerunku Najświętszej Maryi Panny.

Każdy wierny powinien się zainteresować owym kalendarzem, ponieważ zapisane są w nim daty wszystkich najważniejszych świąt oraz innych popularnych uroczystości. Na marginesach natomiast, można zaleźć popularyzatorskie teksty. Od 2002 roku kalendarz sprzedano w ilości wynoszącej niemal 9 milionów egzemplarzy, przez co jest on najczęściej spotykanym kalendarzem katolickim w Polsce!

Tegoroczny kalendarz (2019), prezentuje wizerunek nie tylko Maryi, ale też św. Ojca Pio. W tym roku przypada 20 rocznica beatyfikacji tego kapłana.

Kategorie: Opinii

2 Komentarze

Barbara M. · 9 maja 2019 o 14:07

Brawo stowarzyszenie kultury chrześcijańskiej im. ks. piotra skargi!

Eleonora I. · 9 maja 2019 o 14:07

jestem za tym aby promować takie akcje jak organizuje wydawnictwo piotra skargi, nie tylko w krakowie ale i w całej polsce

Dodaj komentarz