W Najświętszym Sakramencie prawdziwie znajduje się Jezus Chrystus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek; Syn Boży, Zbawiciel, Król całego stworzenia – właśnie o tej prawdzie, dziś zbyt często odkładanej na bok, mówi najnowszy film Bóg, wyprodukowany przez PCh24.pl i Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi. Ten niezwykły obraz, a zarazem świadectwo wiary dostępny jest już online: pch24.tv/film-bog/

Profanacje w Polsce – ojczyźnie siostry Faustyny i Jana Pawła II

W ostatnich miesiącach wielokrotnie byliśmy świadkami bluźnierstw i profanacji. Niestety także i osoby uważające się za katolików próbowały usprawiedliwiać tego rodzaju haniebne zachowania, mówiąc a to o wolności słowa czy wolności artystycznej ekspresji.

Wszystko to dzieje się w ojczyźnie świętych naszych czasów: św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II. Dzieje się to na ziemi, na której dwukrotnie Zbawiciel okazał swoje cudowne oblicze w krwawiącym autentyczną ludzką krwią Najświętszym Sakramencie. Cud w Sokółce i cud w Legnicy to wydarzenia, wobec których każdy człowiek wiary musi skonfrontować swoje mysli. Skąd więc taka postawa ze strony bluźnierców i wrogów Kościoła? Z braku wiary!

Problem jest znacznie szerszy. Epidemia koronawirusa sprawiła bowiem, że pod pozorem troski o zdrowie, dochodziło do łamania sumień katolików, którzy – wbrew swej woli i słusznej intuicji podpowiadającej im, że właściwą do przyjęcie Komunii Św. jest postawa klęcząca – byli traktowani jako szkodnicy. „Na rękę!” – ileż razy padała ta fraza? A gdzie w tym był szacunek do Najświętszego Sakramentu?

Świadectwo wiary – film Bóg

Właśnie o potrzebie przywrócenia należnej Jezusowi Chrystusowi czci, realnie obecnemu w Najświętszym Sakramencie mówi najnowszy film Bóg, przygotowany przez ekipę telewizyjną pch24.pl na czele z Krystianem Kratiukiem oraz Mateuszem Ochmanem oraz Stowarzyszenie Piotra Skargi. Film, który powstał dzięki hojności Darczyńców, jest już dostępny online pod adresem: pch24.tv/film-bog/

Jak wskazują autorzy filmu „BÓG”, w produkcji zwykli ludzie dzielą się swoim doświadczeniem wiary oraz czcią, jaką darzą Najświętszy Sakrament, padając każdego dnia na kolana przed Nim. Jak przekonują, po obejrzeniu tego filmu, każda eucharystyczna Ofiara, Komunia Święta czy adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie jeszcze głębszym duchowym przeżyciem dla każdego widza!

olm