Kraków, czyli miasto papieskie, w którym tak długo mieszkał i pracował św. Jan Paweł II, jest obecnie stolicą kurii, której przewodzi arcybiskup Marek Jędraszewski. Duchowny od lat jest ceniony za swoją odwagę w wygłaszaniu gorących przemówień, często piętnujących demoralizację dotykającą nasze społeczeństwo. Z tego powodu nierzadko metropolita jest obiektem ataków, jednak posiada przyjaciół, którzy we wrześniu ubiegłego roku udowodnili swe wsparcie.

W ubiegłym roku odbyła się msza święta dotycząca upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zaszczyt poprowadzenia homilii podczas niej przypadł metropolicie miasta Kraków, czyli Markowi Jędraszewskiemu. Podczas niej powiedział, że dzisiejsza Polska nie jest już narażona przez tzw. czerwoną zarazę, jednak inną o podobnym, neomarksistowskim podłożu, czyli zarazę tęczową. Chodzi oczywiście o wpływ środowisk LGBTQ+ na polskie społeczeństwo i próby edukowania w tym zakresie dzieci oraz wyrażanie poparcia dla związków partnerskich. Niestety, słowa arcybiskupa spotkały się z gniewem środowisk lewicowych oraz liberalnych. Nierzadko dochodziło do ataków medialnych traktujących duchownego wulgarnie i – za przeproszeniem – chamsko.

Kraków na swój sposób zawrzał, a swoje negatywne opinie okazywali nie tylko lewicowcy, ale także tzw. katolicy otwarci. Szybko w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego stanęła organizacja, której patronem jest Piotr Skarga, słynny działacz przeciwko herezji. Chodzi oczywiście o Stowarzyszenie Piotra Skargi, czyli zrzeszenie katolików ceniących sobie tradycyjne wartości. Z tej okazji została zorganizowana akcja „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Stało się to za pośrednictwem portalu popierajmy.pl, dzięki czemu udało się zebrać ponad 56 tysięcy podpisów. Nazwiska osób biorących udział w owej akcji zostały wpisane do pamiątkowej księgi, którą Sławomir Olejniczak (prezes Stowarzyszenia Piotra Skargi) wręczył Markowi Jędraszewskiemu we wrześniu 2019 roku.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi bowiem od dawna troszczy się o obronę moralności, co jest szczególnie trudnym zadaniem w dzisiejszych czasach, kiedy wszędzie szerzy się ideologia LGBT i odejście społeczeństwa od podstaw funkcjonowania, czyli rodziny i wiary. Działacze tego stowarzyszenia, mimo licznych ataków środowisk lewicowych, nie poddają się, za cel mając zapewnić przyszłym pokoleniom normalne funkcjonowanie. Dzięki takim inicjatywom istnieje szansa, że Polska zostanie krajem o silnej wierze.

Kategorie: Ogólne

Dodaj komentarz