To już setki tysięcy wirtualnych świec i prawdziwych intencji, które w imieniu polskich katolików złożono w Fatimie. Regularne modlitewne wsparcie i budowanie wspólnoty osób potrzebujących i wspierających się duchowo. Akcja „Twoje światło w Fatimie”, która przed laty podbiła serca Polaków, teraz wraca w nowej odsłonie.

Kampania została zainicjowana w 2009 roku przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi we współpracy z innymi organizacjami oraz w porozumieniu z sanktuarium fatimskim. Już pierwsza edycja, przeprowadzona poza siecią internetową, zdołała zebrać ponad 70 tys. intencji nadesłanych wraz z miniaturowymi świeczkami przez polskich katolików.

W formacie naziemnym akcja została powtórzona jeszcze trzykrotnie, natomiast na początku 2012 roku uruchomiona została strona internetowa, umożliwiająca nie tylko przesłanie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej własnej świecy oraz intencji, ale także oferująca inne korzyści duchowe. W ten sposób kolejne tysiące osób dołączały do grupy propagatorów Orędzia Fatimskiego i zarazem modlitewnej rodziny przyjaciół Instytutu Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej.

W lutym 2020 roku w miejsce starej strony krakowskie stowarzyszenie zaprezentowało nową – pod adresem 7dni.fatima.pl. To zarazem wznowienie tej niezwykle popularnej akcji, która w samej przestrzeni internetu zebrała do tego czasu 158 tys. intencji.

Na wspomnianej stronie można zapalić własną wirtualną świecę na 7 dni, uzyskując w ten sposób wsparcie modlitewne dla wpisanej przez siebie intencji. Wsparcia udzielają siostry zakonne z aż trzech zgromadzeń katolickich, działających w Polsce. Swoją intencję można zachować dla siebie (wraz z unikalną podstroną, na której widnieje zapalona świeca) lub upublicznić. W tym drugim przypadku intencja trafia na stronę, którą przeglądają inni uczestnicy akcji i, co najważniejsze, także wzmiankowane siostry zakonne. Wszystkie zebrane w tych wariantach intencje są drukowane i raz na pół roku dostarczane bezpośrednio do Kaplicy Objawień w fatimskim sanktuarium.

Od momentu wznowienia akcji w lutym 2020 r. do teraz dołączyło do niej kolejnych 9200 wiernych. Organizatorzy akcji – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – zapowiadają, że to dopiero początek promocji kampanii i, że jej plon będzie jeszcze wielokrotnie większy.

Kategorie: Ogólne

Dodaj komentarz