W dzisiejszych czasach szczególnie trudno jest znaleźć w sobie siłę do działania, jednak to właśnie czas epidemii jest wbrew pozorom najlepszą okazją do przemyśleń na temat własnej postawy. Ciekawość może jednak rodzić pytania, jak działają katolickie organizacje w tym okresie? Prezes SKCh im. ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak odpowiada.

Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi to organizacja działająca prężnie przez około dwie dekady. Jej celem jest ochrona wiary i wartości chrześcijańskich, które szczególnie w dzisiejszych czasach są pod „ostrzałem” ateistów i lewicowych mediów. Nieprzypadkowo patronem organizacji jest Piotr Skarga, czyli polski duchowny żyjący w XVI wieku, słynący ze swojej walki z reformacją. Podobnie Instytut Piotra Skargi organizował liczne marsze, konferencje itd. Jak jednak działa obecnie, kiedy przeżywamy pandemię koronawirusa?

Wypowiedział się na ten temat sam prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, czyli Sławomir Olejniczak, który napisał specjalny list do darczyńców i czytelników. Zapewnia w nim, że szczególnie teraz SKCh im. ks. Piotra Skargi działa prężnie i kontynuuje swoje akcje. Oczywiście, być może nie przez tłumne konferencje, ale nadal. Nieprzerwanym celem organizacji jest bowiem obudzenie sumienia Polaków, jak zresztą głosi jej slogan. Prezes zaznacza, że czas epidemii koronawirusa jest bardzo istotny, ponieważ daje człowiekowi motywację do zastanowienia się nad doczesnym życiem i swoją postawą. Warto pomyśleć, czy aby nie zapomniało się o Bogu, czy jego nauki są nadal aktualne dla naszego życia.

Sławomir Olejniczak wspominał także, iż być może nieprzypadkowo epidemia dotknęła ludzkość w czasie Wielkiego Postu. Rozważa, że może to być kara za niedobre postępowanie wielu katolików, którzy postanowili podczas owego okresu świętować i nie modlić się regularnie. Z tego powodu zaprasza do modlitwy codziennie o 15:00 (Koronka do Miłosierdzia), a także o 20:30 (Różaniec Święty) w intencji zwyciężenia z pandemią.

Jednocześnie prezes zaprasza do korzystania z tego, co oferuje jego organizacja. Chodzi o dwumiesięcznik Przymierze z Maryją i Polonia Christiana, które można zamówić w bezpieczny sposób przez internet. Warto odwiedzać także portal PCh24.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat obecnej sytuacji w Polsce, jak i na całym świecie. Swój list zakończył powierzeniem działaczy Stowarzyszenia Ks. Skargi opiece Matki Bożej Królowej Polski.

Kategorie: Ogólne

Dodaj komentarz