Kraków jest miastem o bardzo długiej tradycji, która dotyczy nie tylko samej Polski, ale przeplata się nierozłącznie z wiarą. Nieprzypadkowo twierdzi się, że każdy katolik mieszkający w naszym kraju powinien odwiedzić stolicę Małopolski. To właśnie tam narodził się kult Bożego Miłosierdzia!

Wspominane miasto jest szczególnie ważne dla osób wierzących, ponieważ miało tam miejsce wiele cudownych zdarzeń. Jednym z nich jest objawienie siostry Faustyny Kowalskiej, która zmarła jeszcze przed II wojną światową. Jan Paweł II kanonizował ją, lecz niedługo później zmarł. Jednocześnie jej dzieło i działania nie umarły, za co można dziękować organizacji, którą jest Instytut ks. Skargi. Kraków to także miejsce, w którym także ta instytucja rozpoczęła swoją pracę.

Dzieło Apostołki Bożego Miłosierdzia (siostry Faustyny) nieprzerwanie istnieje za sprawą inicjatywy, która ruszyła w 2015 roku. Instytut Piotra Skargi w tamtym czasie wydał książkę podzieloną na dwa tomy. W pierwszym znajduje się wyjaśnienie różnorodnych aspektów Orędzia Fatimskiego. Omówione zostały także konteksty historyczne i kulturowe objawień Faustyny Kowalskiej, a do tego  wykazano podobieństwa między tymi zdarzeniami. Drugi tom natomiast traktował o świadectwach cudów i łask, które miały miejsce za sprawą św. Faustyny i Jana Pawła II. Książka mówi także o orędziu i Bożym Miłosierdziu. To natomiast zostało wygłoszone w Krakowie – w Bazylice Bożego Miłosierdzia, która została wybudowana za sprawą starań Karola Wojtyły. Jednocześnie drugi tom zawiera wiele wspomnień zarówno znanych osób, jak i zwykłych ludzi, którzy były świadkami bądź uczestnikami niewytłumaczalnych, cudownych zdarzeń.

Świadectwo Bożego Miłosierdzia to książka, która pozwoliła lepiej poznać św. Faustynę i jej działania. Instytut Piotra Skargi dzięki pomocy swoich działaczy był w stanie wydrukować ponad pół miliona egzemplarzy! Te natomiast w pierwszej kolejności trafiły do darczyńców w ramach prezentu, a resztę przeznaczono do sprzedaży.

Jednocześnie warto wspomnieć, że powstały w Krakowie Instytut ks. Skargi miał okazję przeprowadzić wiele ciekawych kampanii i akcji. W przeszłości działacze składali lilie w Fatimie, podpisy zawierzające życia wiernych Najdroższej Krwi Jezusa i wiele innych. Instytut nieprzerwanie walczy w obronie tradycji i moralności w życiu publicznym. Z tego powodu organizowane są konferencje, marsze i pikiety o tematyce pro life itd.

Kategorie: Historia

Dodaj komentarz